Obec Bratřínov se nachází přibližně 30 km jižně od Prahy. Malebná vesnička je zasazena do krásné přírody, kde se pole střídají se smíšenými lesy. Rozloha katastrálního území Bratřínova je 421 ha. Nejvyšší kótou, na severozápadním okraji katastru, je kopec Horní vrch, který má nadmořskou výšku 439 m.n.m.. Nejníže položené místo je pak potok Kocába - 235 m.n.m.. Výškový rozdíl je tedy 204 m. Lesy zaujímají 188,57 ha, z toho vyplývá, že lesnatost území je 44,76%. Nejbližším městem je 7 km vzdálený Mníšek pod Brdy. Základní škola sa nachází v Davli, do které děti dojíždí 9 km školním autobusem. V Davli je rovněž zdravotnické zařízení a pošta.

V letních měsících je okolí Bratřínova vyhledávaným cílem rekreantů a chatařů, kteří přijížději za čerstvým vzduchem, houbařením, či koupáním. Známá Slapská přehrada je odtud 15 km. V bratřínovském katastru najdete také trampskou osadu s letitou tradicí - Askalonu.

V roce 2017 má Bratřínov 190 trvale hlášených obyvatel. Nejvyšším číslem popisným je 80 a rostou další novostavby. Počet chat, především v údolí Kocáby je 145.

Zpravodaj